METERING POLSKA SP. Z O.O.
Jesteś w: Urządzenia -> Zawory Naval -> Urządzenia pomiarowe i oprogramowanie
Urządzenia pomiarowe i oprogramowanie firmy NAVAL

PFM-90 jest czułym przyrządem służącym do mierzenia ciśnienia i przepływu (PFM = Presure Flow Meter). PFM dokonuje pomiaru spadku cisnienia na zaworach regulacyjnych instalacji. Dodatkowo firma Naval oferuje oprogramowanie pozwalające ocenić stopień korozji rurociągów. Instrukcja obsługi [format MS Word] Instrukcja obsługi [format htm]

Budowa i działanie

PTF 90 jest czułym przyrządem służącym do mierzenia ciśnienia i przepływu (PFM = Presure Flow Meter). Jest zaprojektowany aby mierzyć i rejestrować przepływ wody w sieciach grzewczych i chłodniczych. PFM dokonuje pomiaru ciśnienia (przepływu) na zaworach regulujących tych instalacji. Przyrząd zawiera dwie membrany oddziałujące na czujnik siły proporcjonalnie do różnicy ciśnień występujących na zaworze regulacyjnym. Różnica ciśnień mierzona jest po fizycznym zsumowaniu obu ciśnień. Przyrząd jest kalibrowany na różnicę ciśnień 0-1,5 bar (0-150kPa). Całość zamknięta w poręcznej walizce z instrukcją i protokołem kalibracji. W skład zestawu PFM90 wchodzi: miernik, zestaw czujników, przewód łączący, dwa przewody ciśnieniowe, ładowarka baterii, walizka z uchwytem, Instrukcja, Protokół kalibracji.

Charakterystyka

Urządzenie przeznaczone do pomiaru spadku ciśnienia i/lub przepływu w instalacjach , na zaworach lub zestawach zaworów. Możliwość współpracy z komputerem. PFM90 może wysyłać wyniki pomiarów (lub zapisane przy pomocy funkcji SAVE lub LOG) do komputera (PC) lub drukarki przez port RS232. Zapisane dane pozostają w pamięci PFM90 do czasu ich usunięcia, w tym czasie można je wysyłać do komputera kiedy tylko chcemy. Wyłączenie urządzenia, lub wyjęcie baterii, powoduje wykasowanie danych. Komunikacja przez port RS 232; podczas używania komputera, potrzebny jest program komunikacyjny, (np. HyperTerminal dla systemu Windows). Upewnij się że ustawienia programu komunikacyjnego, lub drukarki pasują do ustawień urządzenia (PFM90 zawsze używa 8 bitów danych i 1 stopu). Urządzenie jest o tyle uniwersalne, że posiada zaprogramowane dane zaworów nie tylko firmy Naval ale też wszystkich czołowych producentów zaworów.

Oprogramowanie

Firma Naval opracowała oprogramowanie pozwalające na ocenę stanu rurociagów ciepłowniczych w zależności od jakości wody i czasu użytkowania bliższych informacji udzielają nasi Przedstawiciele Handlowi i Dystrybutorzy.

projekt i wykonanie: www.nettz.boo.pl  
Valid XHTML 1.0 Transitional