METERING POLSKA SP. Z O.O.
Jesteś w: Urządzenia -> Wymienniki Sondex -> Wymienniki skręcane -> Informacje ogólne
Informacje ogólne

Oferowane wymienniki uszczelkowe budowane są w zakładach Sondex w Danii, z płyt termicznych tłoczonych, ze stali gat. AISI316 lub innej (AISI304, tytanowej) na życzenie klienta. Uszczelki wykonane są z EPDM lub z innego materiału jak np. Viton, NBR

parametry robocze:
temp. robocza: max. 150C
ciśnienie robocze: 1Mpa, 1.6MPa lub 2.5MPa.

Skręcane wymienniki ciepła można stosować w:
  • przemyśle spożywczym
  • budownictwie
  • ciepłownictwie
Zastosowanie w przemyśle spożywczym

W ofercie Sondex znajdują się wymienniki konstruowane z myślą o przemyśle spożywczym. W tym celu zaprojektowno wymienniki o specjalnie powiększonych komorach między płytami, których zadaniem jest ułatwienie przepływu większych frakcji, np. cząstek owocowych. W wymiennikach tych zastosowano płyty serii "free flow". Wymienniki Sondex stosowane są także w procesach przetwórstwa mleka, jako wielosekcyjne pasteryzatory i termizatory. Dla tego typu zastosowań wymienniki posiadają ramę wykonaną ze stali nierdzewnej. Ze względu na przepisy sanitarne W Wymiennikach tego typu wyeliminowano klej. Został on zastąpiony specjalnymi zapinkami: sonder lock.

Zastosowanie w budownictwie

Aby poprawić komfort warunków pracy (klimatyzacja, wentylacja), w budynkach użyteczności publicznej, coraz częściej stosuje się w obiegach wody lodowej i glicolu, chłodnice płytowe. Oferta Sondex zawiera takie konstrukcje.

projekt i wykonanie: www.nettz.boo.pl  
Valid XHTML 1.0 Transitional