METERING POLSKA SP. Z O.O.
Jesteś w: Urządzenia -> Zawory Naval -> Ciepłownicze
Stalowe zawory kulowe NAVAL

Zawory kulowe ciepłownicze - do stosowania w ciepłownictwie, elektrociepłowniach, sieciach ciepłowniczych, olejowych i rurociągach wodnych bez zawartości tlenu.

Budowa i działanie

Korpus zaworu jest całkowicie spawany. Odcinanie przepływu czynnika odbywa się poprzez obrót o kąt 90° wypolerowanej kuli ze stali nierdzewnej. Pełną szczelność zaworu uzyskano dzięki zastosowaniu po obu stronach kuli, uszczelek wykonanych z teflonu wzmocnionego grafitem. Podkładki sprężyste dociskają uszczelnienia teflonowe do powierzchni kuli zapewniając jej elastyczne umocowanie. Konstrukcja taka gwarantuje niezawodne działanie i szczelność zaworu w trakcie długotrwałej eksploatacji, mimo ewentualnych uderzeń hydraulicznych. Trzpień zaworu wykonany ze stali nierdzewnej uszczelniony jest pierścieniem ślizgowym pełniącym funkcję głównego uszczelnienia oraz podkładki ślizgowej ułatwiającej obrót trzpienia i wymiennymi O-ringami.

Charakterystyka

Zawory kulowe NAVAL to zawory odcinające. Dopuszcza się dwa stany pracy zaworu: całkowicie otwarty lub całkowicie zamknięty. Zawory te nie wymagają obsługi technicznej, konserwacji, smarowania ani regulacji, a dzięki optymalnej konstrukcji są z powodzeniem eksploatowane przez wiele lat. Konstrukcja korpusu pozwala na przenoszenie bardzo dużych naprężeń ściskających ( 300 N/mm2 ) bez zakleszczenia kuli, co ma szczególne znaczenie w sieciach ciepłowniczych. Zawory są łatwe w montażu i do izolacji , charakteryzują się stosunkowo niskim ciężarem i niewielkimi gabarytami. Łatwo daje się na nich zainstalować różnego rodzaju napędy i ich sterowanie. Zamykanie i otwieranie zaworu nie wymaga dużych sił, a demontowalną dźwignię łatwo można obrócić o 180 o. W załączonej karcie zestawiono współczynniki Kvs dla zaworów kulowych.

[ karta katalogowa ]
projekt i wykonanie: www.nettz.boo.pl  
Valid XHTML 1.0 Transitional